Obrázek hlavního menu Obrázek knihy Obrázek hlavního menu
Úvod Jak na to Downloads O autorovi O vás
Obrázek - Xichties Obrázek zakončení

Hell on FEL page - Úvodní info

Změna na rozlišení 1024x768
CVUT logo školy
FEL ČVUT hlavní budova, Dejvice. ANO, tak to je ONA ! Noční můra v Technical Street :o).

Právě se koukáte na mojí první WWW stránku týkající se studia na Elektrotechnické fakultě Českého vysokého učení technického (což si pro příště dovolím zkracovat jako FEL ČVUT, přece jen čas jsou peníze). Tahle stránka měla původně sloužit hlavně k otestování mojich skills v HTML a JavaScriptu, nakonec jsem se však donutil napsat sem poměrně dost svých poznatků a zkušeností ze svého studia, takže by asi byla škoda s tím skončit. Budu ji tedy průběžně aktualizovat. Na této fakultě se nechá celkem v pohodě studovat, když se člověk vyvaruje určitých "systémových" chyb, viz. hlavně sekce Jak na to. Rozhodně tyto stránky nemají sloužit k vašemu odrazení od studia na FELu, často je tu docela legrace (alespoň máte-li rádi černý humor :o) ). No minimálně kolegové, kteří tu NESTUDUJÍ, se často válí smíchy u některých historek. Naopak by měly pomoci novým i stávajícím studentům při zdolávání nástrah této podivuhodné školy. Přece jen je to škola prestižní, kde by po dostudování oboru Telekomunikace nebo Informatika neměl být problém se zaměstnaností. Už jen proto, že po promocích přistaví škola autobusy a většinu chovanců zdejšího elektroústavu převážejí rovnou do Bohnic :o). O ty co psychicky přežijí se pak zaměstnavatelé pochopitelně porvou :o).

Upozornění: Koho zajímají konkrétní informace o předmětech a lidech kteří je učí, perličky z kuloárů :o) případně nějaké ty downloady, nechť následující spíše technické informace přeskočí a jdou rovnou do sekce Jak na to, případně Downloads. Podle statistik návštěvnosti se totiž spousta lidí proklikne na tuto stránku a pak se leknou a utečou :o). Přitom nejpodstatnější a nejzajímavější informace jsou právě v sekcích, uvedených výše.

Co se týká grafiky a layoutu vůbec... U nadpisu jsem zkoušel objekt filters.Light, text by měl být zatmaven a měl by přes něj přejíždět kužel světla. Obávám se ale, že to chodí jenom v exPloreru (stoprocentně to jde v IE 6.0, obecně je to nejspíš problém s objektem document.all JavaScriptu, který jiné prohlížeče nepodporují). Někde okolo by se taky měl pohybovat maník se zbíječkou, kdyby to někoho obtěžovalo stačí na něj kliknout myší a zmizí. Jestli snad někdo nemá zapnutu myš, je mi to hrozně líto ale má dost smůlu (mimochodem nechápu, jak se v tom případě na iNetu dostal až sem :o) ). Taky by vám měl v sekci "O autorovi" hrát na pozadí jednoduchý MID soubor (z X-files, po shlédnutí pochopíte) - požívám tag BGSOUND, který je vnucován Mrkvosoftem, přehrávání se nechá vypnout stisknutím ESC. Bohužel jsem nepochopil, jak přehrávání ovládat přes JavaScript, ale podle dalších ohlasů na internetu to asi tak nějak nejde - holt Mrkvosoft zase nezklamal :o). Zkoušel jsem i standardnější EMBED, ale ten kupodivu nefunguje vůbec. Je slyšet jenom VELKÉ TICHO (ale zato Dolby Surround :o)) ). Zřejmě jenom volá externí modul a když zrovna nemáte nastaven na přehrávání MIDů Windows Media Player, tak to poněkud nehraje. Tag OBJECT údajně vůbec nechodí v Navigatoru, ale nevím, nezkoušel jsem.

Předem upozorňuju, že tyto stránky nejsou optimalizovány pro žádný konkrétní prohlížeč, buďto vám chodit budou nebo ne :o). Přesto, dokonale fungují v exPloreru 6 se zapnutou podporou JavaScriptu. Dále jsem je testoval v Netscape Navigatoru 3.0 (novější jsem nesehnal, no ...), tam nefungují v podstatě vůbec, a v Opeře 6.02 Beta + Mozille 0.8.1. Tam fungují téměř správně, ale bez grafických JavaScriptových vychytávek a je trochu rozformátované záhlaví. Kód píšu v Notepadu :o) podle specifikace HTML 3.2 a používám pouze Java Script, takže by stránka měla chodit i v Netscape Navigatoru. Přece jen třeba Mrkvosoft Frontpage je dobrý tak akorát jako preview rozložení grafiky a tabulek, jinak je zcela nepoužitelný. Ukládá kód zcela neúsporně a divně, ale na to má Mrkvosoft asi patent (viz. BMP, Office dokumenty atp.). Nehledě na to, že Frontpage ukládá mnohdy zcela nesmyslný kód neodpovídající ničemu, natož nějakým všeobecně uznávaným definicím HTML. I když možná to co jsem viděl byl kód toho jejich slavného VBScriptu. Taky mě napadá, že jakýkoliv WYSIWYG editor je zcela nevhodný pro práci s PHP skripty, které časem hodlám pochopit a zde využívat. Dále jsem koukal, že Mrkvosoft nepodporuje ani JavaScript, místo toho cpe do exPloreru jejich vlastní implementaci JScript (naštestí kompatibilní). Holt asi umějí všechno nejlépe :o)). Btw., víte kolik techniků Mrkvosoftu je potřeba na výměnu prasklé žárovky? Ani jeden, oni prostě jenom definují tmu jako nový standard :o).

U grafiky jsou na výběr rozlišení 1024x768 a 800x600. Výběr by měl proběhnout automaticky pomocí mojí JavaScript megafunkce :o), ale používáte-li nějaký prehistorický prohlízeč bez podpory JavaScriptu, lze vybrat na první stránce manuálně. Taky lze volat rozlišení 1024x768 přímo napsáním URL s parametrem \main2.php, stejně tak 800x600 parametrem \main.php. Grafika je optimalizována tak, aby byla bez horizontálního scrollování čitelná na adekvátním rozlišení. Zajímavé je, že i když jsou ve škole 17' monitory, je standardně nastaven mód 800x600x75Hz, jedná se zřejmě o jednu z mnoha FELanomálií. Rozlišení 640x480 snad už ani nikdo nepoužívá (jestli ano, omlouvám se, ale optimalizovat pro něj nebudu). Co se týká češtiny, platí to co o prohlížečích, zatím žádná optimalizace, takže s CZ kódem by se mohly vyskytnout problémy. Mě to ale na exPloreru 6 chodí bez problémů. Kdyby snad někomu připadalo, že stránka se načítá poněkud pomalu (obzvlášť na - díky našemu milému žlutozelenomodrému nenasytnému operátorovi - stále nejrozšířenějších dialupech), pokusím se časem udělat verzi bez grafiky. Ale řekl bych, že to není tak hrozné. Také bych si dovolil připomenout, že ve FEL učebnách je k dispozici vysokokapacitní připojení (i s vysokokapacitními frontami :o) ). Každopádně přivítám každou připomínku a námět.

Veškeré připomínky a náměty můžete volat z okna, psát mocnému Billovi (mimochodem, neznáte někdo jeho email, rád bych se s ním podělil o pár připomínek ohledně jeho výtvorů :o) ) nebo mě na CZ.ert@volny.cz . Vzhledem k tomu, že toto je moje prvotina a že se takříkajíc "učím za pochodu", budu vděčný za všechny připomínky a náměty. Také bych velice uvítal spolupráci i s dalšími studenty, aby se tady objevily i další protokoly, rady a pohledy i od někoho jiného. Časem by se tato stránka mohla stát stejně užitečná jako http://zkousky.sh.cvut.cz.

Ještě jedna poznámka. Kdyby snad někoho urážely případné gramatické chyby (hlavně umisťování čárek, které jsem po 15-ti letech institucionárního vzdělávání ještě stále zcela nepochopil, sázím je poněkud podle oka :o) ), napište, já si to někde ověřím a případně opravím. Ještě něco, kdyby toto snad skutečně někdo někdy četl :o), pište názory jak se vám líbí grafika (hlavně jestli je vlastní text čitelný, kvůli němu to hlavně dělám), mě připadá pěkná, ale jako autor jsem asi zaujatý. Je to každopádně rozumný kompromis mezi grafickou extází a únosnou dobou stahování. Nahoru

30.6.2003 - Čeští Telekoumáci, nejmodernější a nejlevnější operátor na světě.

Příklad na Teorii Pole: vodičem v zemi se šíří vlna rychlostí 512 kbit/sec. Určete koeficient útlumu, když víte, že váš nejoblíbenější TELECOMunikační operátor sníží rychlost na 64 kbit/sec za přenesených 10 GB dat nebo 10 minut, podle toho, co se jim více hodí..

Správné řešení volejte na telefonní číslo 800 123 456. Co můžete vyhrát: Například 2-letou smlouvu na připojení přes moderní, levné a ultrarychlé ISDN, bez kterého se žádná domácnost neobejde (připojení do iNetu už za 2 vteřiny !). Co na tom že jinak je to o trochu lepší dialup ze stejné peníze, co je doma, to se počítá. Nebo smlouvu na výborné, levné a kvalitní ADSL, nově i bezkonkurenční nabídka - 64 kbit/sec za cenu 512-ti kbit/sec (no kde jinde to seženete). Co na tom že připojení vaší lokality by naše síť nevydržela a tudíž u vás připojení nebude ještě hodně dlouho dostupné, co je doma to se počítá (ano, naši operátoři s vámi uzavřou smlouvu a domluví termín instalace, ať už u vás ADSL je dostupné či nikoliv, telekomunikace bez hranic). A jako bonbónek je tu možnost využívat naši přehlednou, rychlou a kvalitní službu slow.cz po celý jeden rok ZDARMA ! Český Telekoum, nic než jen slova. Nahoru

23.6.2003 - Já ten KOS prostě zbožňuju :o) aneb reportáž z natáčení.

Tak jsem si byl dneska vytvořit rozvrh, a můžu vám říct, KOS opět nezklamal :o). Jako magor jsem vstával brzo, abych byl v 8 hodin ve škole na kompech, což byl dobrý nápad (alespoň zpočátku to tak vypadalo), protože jsem se tam dostal na první pokus úplně v pohodě. Super, zajásal jsem, načež za cca. 1,5 hodiny milý KOS crashnul. Naštěstí jsem se tam hned přihlásil znova, ale ten kdo se tam potřeboval dostat a shodil ho se asi nedostal a tak milý KOS v 11.30 havaroval podruhé :o). Mimochodem na to nemusíte pořád na ten SEMTEL čumět, to zjistíte okamžitě, protože všichni okolo (teda ti co v koKOSu doposud byli a už nejsou :o) začnou vztekle nadávat a zběsile datlovat heslo a HPH do klávesnice :o). Minimálně se to projeví na zvýšené hladině šumu :o). No každopádně když znova naběhnul server jsem bleskově zadal hesla, leč jsem se přeťuknul a odpovědí byla jen nadávka login incorrect. Kolega, který zadal heslo o cca 1.5 vteřiny později, už měl smůlu, já při opravě tudíž také.

Po cca. hodině přihlašování a nějakých 80-ti pokusech jsem se tam najednou dostal a nadšeně zajásal, jaké ale bylo moje překvapení, když v položce Zápis předmětu na všeobecně známý magic chmat CTRL+N mi odpovědí bylo cosi jako "V daném termínu nelze zapisovat předměty" a přístup do rozvrhu byl tím pádem také v pytli. Jediné co mě uklidňovalo bylo, že podle "kladné" odezvy z pléna na tom byli stejně i všichni ostatní :o). Pak se nějakou dobu nedělo vůbec nic, jenom několik méně trpělivých kolegů tam pobíhalo a kritizovalo přitomné zástupce Katedry počítačů alias dozor v učebně, několik dalších si to šlo vyřešit na férovku na studijní oddělení. Btw., Studijní odělení, vděčné to téma :o), tady si nemůžu odpustit poznámku. Člověk by skoro očekával, že když ve 12.00 otevřou KOS pro zápisy, tak NEBUDOU zavírat studijní oddělení v 11.00 :o). Sice by tam asi jedna pracovnice měla být, ale to spíš pro nouzové případy, kdyby se jí tam nahrnuly celé učebny 115,304,404 +- celý Strahov, asi by to moc kladně nepřijala :o). Nevím, nevím, která hlava pomazaná (na......) ten pracovní rozvrh stud. od. vymyslela. Abych se tam jak magor hnal do pondělí kvůli potvrzení ještě jednou...

No každopádně pak se stal asi zázrak, x-tý div světa, nebo se snad prostě jenom někdo kompetentní rozhodl problém urgentně řešit, protože po cca. další hodině najednou vše začalo fungovat tak jak má, i když asi za cenu toho, že vypnuli omezení a teoreticky by se do rozvrhu měli dostat i ti, co na to nemají dost kreditů. Jako to ostatně bylo i minulý semestr. Každopádně si tam člověk vždycky připadá jak hlupák, o nějaké komfortní práci si můžeme nechat jenom zdát, o webKOSu, běžně používaném jinými fakultami ČVUT, taktéž. Jestli má pan Halaška či kdo má KOS na starosti chronické obavy z webKOSu potažmo hackerů, rekrutovaných z řad vlastní fakulty (katedry), nejsem schopen rozhodnout, každopádně zlepšení situace by rozhodně neškodilo. No rozhodně ale mají kompetentní orgány za těch pár let, co se tu KOS používá, tento systém řádně vychytaný :o).

Jestli nebyla původní "papírová" metoda lepší, já to teda znám jenom z doslechu, ale pamětníci určitě se slzou v oku vzpomenou na časy, kdy se zápis do přeplněné paralelky děl pouhým začmáráním jména některého náhodně vybraného kolegy v určeném sešitu a přepsáním jménem vlastním a následnou pravidelnou kontrolou, zda někdo takto nezrušil vás a zda nepůjdete fyzicky "zrušit" jeho :o). Nahoru

12.6.2003 - Tlustoproud (ZSE) a doc. Kohout (M4)

Zdar lidi, tak jsem dal předposlední zkoušku Základní etapy, zábavný a oblíbený Tlustoproud, docela to zatím odsejpá :o). Ještě Měření a jsou tu prázdniny. Ale o to ani nejde, to asi nikoho nezajímá :o), hlavně jsem přidal do sekce Downloads, Katedra matematiky, nějaké řešené příklady (poslané nedávno kolegou) na M4 u doc. Kohouta (LDR a pravděpodobnost). Snad vám to pomůže. Nahoru

8.6.2003 - F1 doc. Hanitz

Hodil jsem do Downloads nascanované řešené zkouškové otázky z F1 u doc.Hanitze z akademického roku 2001/2002 + seznam příkladů, které se tam většinou (výhradně) vyskytovaly. Snad to někomu pomůže. Nahoru

7.6.2003 - M4

Tak jsem dal včera M4 u doc. Průchy na první pokus, což mě po 4 denní přípravě a poté, co jsem poslední 3-4 cvičení docela s přehledem nechápal co se to děje, dost překvapuje. Nicméně doporučení pro všechny, kdo na M4 ještě nebyli: Rychle tam utíkejte, zatím dává téměř stejná zadání jako minulý rok i ve stejném pořadí, ale už o tom píše kdekdo a všude možně i nemožně, takže otázka jak dlouho to doc. Průchovi vydrží. I když působí tak, že http://zkousky.sh.cvut.cz stejně nečte a pokud jo, je mu to jedno... Taky to dal včera snad každý a většina za 1 nebo za 2. Každopádně jsem přidal do Downloads odkaz na soubor zadání z minulého roku, tak vesele stahujte a učte se to, možná to časem prohází ale úplně jiné příklady tam asi nedá.

Taky jsem zaslechl cosi o tom, že doc. Valášek Dušan povoluje u zkoušky jednu A4 jako legální tahák. Nevím co je na tom pravdy, ale vzhledem k tomu, že ty písemky jsou u něj prý jednodušší než u doc. Průchy, by to měla být těžká dávačka. Každopádně ty náhodné vektory, transformace apod. asi člověk stejně musí chápat... Nahoru

2.6.2003 - ZEO, VTM a tak vůbec

Zdravím všechny kdo tyto aktuality čtou, je-li někdo takový. Předně bych chtěl všem doporučit, aby si NEDÁVALI volitelný přemět 31ZEO, viz. sekce Jak na to - Volitelný.... Dále, kdo děláte zkoušku z VTM a nehodláte se to moc učit, běžte tam s klidnou hlavou, viz. sekce Jak na to - Povinně volitelný .... Stáhněte si z Downloads - Katedra mechaniky a ... vypracované otázky a budete v pohodě. Sice tam občas Prof. Bouda dá jednu či více, občas i všechny jiné, ale je to spíš anomálie. A ty otázky jsou jednoduché, něco tam určitě z hlavy vymyslíte a když butete mít málo bodů na 3, bude se vás Prof. Bouda ptát tak dlouho, dokud něco vědět nebudete, a na vypracované otázky z mého webu při tom určitě dojde.

Další věc kterou bych tady alespoň trochu nakousl jsou nové studijní plány pro zářijové prváky (LS 03/04). Všem doporučuju si je důkladně prostudovat, nechá se tam proklikat přes homepage fakulty, odkaz "Pro zájemce o studium" či tak něco (první vpravo nahoře :o). Psal jsem o tom článek a doplňující komentář na server student.cvut.cz , nicméně ten asi nepatří zrovna mezi ty vydařenější, protože jsem ho psal narychlo pozdě v noci ve 13. týdnu, silně frustrován, připravujíc se na cca. 4 písemky ve 4 dnech :o). Každopádně je to rozhodně téma, které si zaslouží pozornost. A taky jsem mezitím zjistil ještě další informace, takže o tom asi časem napíšu podrobnější a rozsáhlejší úvahu sem. Každopádně by asi tyto stránky měly časem začínat "Můj milý deníčku" :o) či tak nějak, protože změn bude docela dost. Většina předmětů sice zůstane, ale budou se učit malinko jinak a zdaleka ne všechy budou povinné pro všechny, namátkou Elektrická měření a Teorie elektomagnetického pole. Překvapivě také Matematiky 3,4, které se schovaly do Povinně volitelných oborovych předmětů, takže si můžete "vybrat". Třeba mezi Tlustoproudem (ZSE) a M3 :o), M4 má jako "alternativu" taky nějakou magořinu. No každopádně nejvíc na tom vydělají budoucí studenti Výpočetní techniky, ti nemají žádnou Teorii Pole, žádná Měření, Matematiky tam mají spíš specializované, ani to co se aktuálně bere v Teorii Obvodů 2 se jich snad netýká. Ale lidé co tu učí budou ještě pěkných pár let stejní, takže určitá využitelnost stránek tu stále je. A snad o prázdninách konečně dodělám ten klon Felguidu .

Ještě info pro nynější prváky (už skoro druháky), o prázdninách sem hodím ve Wordu vypracované laborky z Měření a vypracované zkouškové varianty, plus částečně vypracované varianty testů na UPS. Budete asi poslední kdo to využije, pak už se to bude nejspíš učit jinak. Nahoru

29.4.2003 - To bude chaos...

Tak jsem zjistil že to s tímhle semestrem nebude zas tak horké :o). Teda alespoň na bc. směru Sdělovačka. Přípravy ani nikdo nechce, referáty se bodují optimisticky, takže se to dá. Třeba ing. Hampl na VTM přípravu rozhodně nechce (ještě aby jo když se pak stejně často měří jinak než je ve skriptech uvedeno :o), a jiné bodování referátů než za FULL asi nezná :o). Ing. Buhr na Tlustoproudu zase zkouší spíš sám sebe když se pokouší odvozovat co vlastně máme dělat :o), minule kontroloval sešity, ale podle toho co řikal sešitům těch dvou :o) co mu je odevzdali to nebude žádná Petráskovina :o). UPS se taky celkem z těch slajdů nechá vyčíst, ale chce to hodně číst mezi řádky. Problém je akorát se ZEO, ty ing. Davídkovy přednášky nejsou zrovna pochopitelné a každý rok jsou zcela unikátní, ten člověk působí tak, že sám když jde přednášet ještě neví co bude povídat :o). A ty cvika s ing. Ptáčkovou, to je teda síla, obzvláště když se to napřed odcvičí a pak odpřednáší.

Ještě mě napadá, šíří se tu nějaké šumy, že od příštího semestru se tvrdě přechází na strukturované studium, všichni se hlasí do bc. oboru, některé předměty budou pospojované, překopané, a hlavně jich dost bude nepovinných, podle oboru (třeba TP, M3, M4). Pokud někdo z vás neudělal nějaký předmět, doporučuju tomu věnovat pozornost, protože s jejich opakováním po jejich zrušení může být problém. A vypadnout ve druháku kvůli zbytečné, nepotřebné a nudné Dokumentaci, to by asi bylo smutné. Ale nepodceňoval bych to, jsou toho schopní. No každopádně příští prváky lituju, stávají se z nich super pokusní králící :o). A asi se shodneme na tom, že zpočátku to bude maxiChaos. Nahoru

16.3.2003 - Je to vopruz!!!!!

Tak mě optimismus zase rychle přešel, hlavně bych se chtěl všem omluvit, pokud jsem snad tady někde psal něco o tom, že 4. semestr je oproti třetímu už docela pohoda. Proboha, lidi, nevěřte tomu!!! Je to vopruz největší, obzvláště kdo si dá jako obor "Elektroniku a Sdělovací techniku", tedy si musí jako S-ka zapsat "Vlastnosti a technologie materiálů" (liPtákoviny na n-tou) a "Základy silnoproudé elektrotechniky" (Tlustoproudé magořiny - co s tímhle kdy budu proboha dělat...). A kdo navíc jako bonus má ještě "Elektrická měření" s Pánem démonů Haaszem a navíc si blb ještě dá "Základy elektronických obvodů" (Davídek cosi povídal o tom, že to je předmět pro gymnazisty, ale jak ti to z těch jeho přednášek pochopí je mi záhadou), stává se jasným adeptem na Bohnice. A to mám ještě na ZEO cvičení ing. Ptáčkovou, která působí tak, že do toho sama zase až tak nevidí (oblíbená odpověď na dotazy je "Tak si to nakreslete"). Pořád zpracovávám nějaké magorské přípravy a referáty, kdy se budu učit na písemky to teda fakt nevím. No už mám zamluvené místo v Bohnicích... Oni i ostatní obory to mají zajímavé, třeba "Elektronické systémy" na Výpočetce, tam pořád buzerujou s operákama, a Silnoproudaři maj tušim Radioelektroniku, pořádanou "oblíbenou" Katedrou radioelektroniky. Nevadilo by mi učit se hodně věcí, ale ZAJÍMAVÝCH a pro život VYUŽITELNÝCH, ale to se o předmětech tohoto semestru říct rozhodně nedá. A to už vůbec nemluvím o UPS, kde se nás snaží (spíš nesnaží) naučit assembler a přitom pro to nevytvářejí ani minimální podmínky. Skripta neexistují, přednášky jsou jedna velká "slideshow", kde jsou předčítány slajdy ukrutně nudným způsobem a nějakou informaci navíc proti slajdům se nedozvíte. Kdyby ty slajdy byly alespoň kvalitní, ale jsou totálně na nic. Ten člověk co je spáchal měl zcela evidentně značné pedagogické nadání... Kde vůbec ty lidi co to přednášejí berou odvahu považovat se k tomu za způsobilé, to by mě taky zajímalo. Snad jediné co se může hodit je Matematika 4 (pro Hamhalterovu M5 a M6 Sdělovačky, mimochodem jestli jste viděli nějaká pro zkoušku nepoužitelná skripta pánů Tišera a Hamhaltera - třeba na M3 - asi uznáte, že M5 a M6 asi budou zajímavé předměty..). Taky vás to tady tenhle semestr tak ....? Proboha ať už jsou prázdniny... Nahoru

19.2.2003 - Kurňa mám to :o)

Tak jsem tu zas, přeci jen mě toto zkouškové období SILNĚ zahltilo a na aktualizace nebyl čas. Ale kurňa mam to všechno, dokonce jsem tak zaperlil, že pravděpodobnost konání PSZ se přesouvá do roviny utopie :o). Ještě přežít M4, Haaszovu černou magii a je ze mě téměř inženýr. Co všichni kolegové řikaj, tak bc. etapa je už trapárna největší. Co se změnilo, po úspěšném absolvování Teorie elmag. pole jsem byl nucen totálně přehodnotit svůj názor na tento předmět. U doc. Škvora je to celkem pohoda. V souvislosti s tím jsem kompletně přepsal v sekci "Jak na to" část o Poli a přidal další zajímavé informace. Taky jsem hodil do sekce "Downloads" téměr všechny řešené otázky z Pole, souhrn všech otázek s vyznačením červených a Zehentnerovy zelené + nějaké ty mobilní materiály (taháky :o). Užívejte je s mírou, ať se nepředávkujete. No nic, Total Club Manager 2003 čeká :o). Nahoru

9.1.2003 - Fyzika 2, doc. Hanitz

Ještě mám na srdci dvě věci. Jednak bych se chtěl omluvit vlastníkům OS SunOS, CP/M, Mac OS X, Macintosh PowerPC a/nebo browserů Konqueror, Galeon případně NutScrape, protože si skutečně nedovedu představit jak u nich moje stránky vypadají :o). Taky bych řekl že v rozlišení 1600 x 1024 asi vypadají zajímavě :o). Ale teď ta důležitější věc. Hodil jsem do sekce Downloads/Fyzika výběr zkouškových otázek z F2 od doc. Hanitze z minulého roku. Drtivou většinu z nich jsem přes vánoce vypracoval, nicméně bych byl velmi rád, kdyby si je co nejvíce lidí stáhlo a podrobilo objektivní kritice. Hlavně co se týká věcí, které si doc. Hanitz přeje slyšet a partií jako třeba Schrodingerova rce. pro lineární harm. oscilátor. Taky jsem některé partie nemusel pochopit správně, proto stahujte, čtěte, kritizujte, ale hlavně mi případně pošlete modifikace. Dík. Nahoru

5.1.2003 - AntiVLNA1, aktualizace textu

Zdravím všechny FEL zoufalce v novém roce 2003. Přesto že se mi aktuálně honí hlavou Teorie relativity, Lorentzovy transformace, Schrodingerovy rovnice a podobné chutné kousky :o), našel jsem si čas na drobné aktualizace textu a nějaké další downloady. Hlavně jsem přidal program AntiVLNA1 pro ty, kterým připadá zbytečné se s AMOSem nějak moc patlat. Doporučuju tuto úlohu místo VANA1, pro kterou jsou veškeří AntiAMOSové zcela a tudíž úplně naprosto nepoužitelní. Také jsem aktualizoval části týkající se Matematiky 3 a hlavně Elektroniky, kde jsem předělal sekci "Jak na to" a do sekce "Downloads" přidal nějakých 10-15 verzí zápočtových testů pánů Jakovenka, Janíčka, Nováka, Rozehnala a dalších. Třeba to někomu pomůže. Nahoru

17.12.2002 - Crash diskového pole, drobné aktualizace textu

Tak mi ty moje bitíky a bajtíky zachránili :o). Sice jsem sem mezitim hodil aktualizovanou verzi a ta byla jaksi přemazána verzí starší, ale co, lepší než drátem do oka. Taky jsem drobně aktualizoval texty. Nahoru

28.11.2002 - Údržba diskového pole ?!

Jak jste si zřejmě všimli, od 23.11.02 probíhá na serveru Webzdarma jakási "údržba" diskového pole. Nicméně po studování diskuzních fór jsem nabyl dojmu, že jim to jejich diskové pole poněkud zcela a tudíž úplně naprosto crashlo :o). Včera nicméně uvolnili 10MB na serveru pro upload, tak sem dávám znovu data. Některé downloady jsem ale neměl zálohované a tudíž jsou ztraceny. Nicméně na serveru probíhá jakýsi pokus o obnovení dat, tak uvidíme... Nahoru

15.11.2002 - antiAMOS, dělení do bc. oborů

Tak jsem konečně sehnal nějaké ty léty ověřené antiAMOSe, více v sekci Downloads, Katedra teorie pole. Tyto stránky se tímto stávají zcela antiAMOS compatible :o).

Ještě informace pro studenty druhého ročníku - nezapomeňte si zapsat tři preferované obory bc. etapy, tato akce probíhá tušim do 22.11. Kdyby s tím měl někdo problém je to v KOSu, položka Agenda student/zákl. údaje/zájem o obory. Hodně štěstí, protože něco tak neuvěřitelně user-unfriendly jsem ještě neviděl :o). Více informací a stručný popis ovládání v sekci Jak na to - KOS, poslední odstavec. Nahoru

20.10.2002 - Sláva Senátu (tedy Akademickému myslím :o)

Tak už je to konečně tady, Akademický Senát zabodoval a protlačil snížení koeficientu pro vyhnutí se PSZ na 2,5. Teď už ji snad budou dělat jenom opravdoví zoufalci. S tím souvisí další informace. V sekci Downloads, části "Co se jinam ..." je nově možnost si nechat spočítat koeficient pro PSZ. Trošku jsem to modifikoval, ale původní verze není ode mě, takže mě případně nekamenujte :o). Nicméně ty výsledky docela odpovídají. Nahoru

11.10.2002 - Aktuality

Pomalu ale jistě přecházím na PHP, začal jsem přejmenováním souborů z *.HTM na *.PHP :o). Ne, zas tak hrozné to neni. Konečně se mi totiž podařilo PHP 4 nakonfigurovat tak aby chodilo. Bohužel jako další problém shledávám, že mi lokálně nechodí MySQL server :o). Zatím tedy PHP využívám hlavně na zjišťování velikosti souborů v sekci Downloads, online databáze bude po zprovoznění MySQL následovat. Paralelně s PHP verzí ještě nějakou dobu poběží původní čistě HTML+JavaScript verze, už ovšem neaktualizovaná. Je přístupná zadáním názvu stránky s koncovkou .htm (tedy main.htm nebo main2.htm). Nahoru

28.9.2002 - Špatné odkazy v části Downloads

S hrůzou jsem zjistil, že při předělávání sekce Downloads se kdesi ztratily odkazy na domovské stránky předmětů a po kliknutí se znovu spustila první stránka. Už by to mělo být opraveno a chodit. Sorry :o). Taky jsem přidal nějaké další downloady (VTA+B, ÚPS, EM, TO) a odkaz na jednu super stránku o zdejším pomocném elektroústavu. Dále, koukal jsem, že za poslední 4 dny byla průměrná návštěvnost tak 12 unikátních IP adres, což u přeci jen úzkoprofilových stránek není zas tak špatné. Správně, jen tak dál :o). Nahoru

16.9.2002 - Novinky, ankety

Předělal jsem sekci "Downloads", teď je přehlednější a každá položka je s popiskem. Taky bych si dovolil upozornit, že na konci každé stránky ve statistické části je jedna anketa (každá jiná), kde lze hlasovat k několika "závažným" a "seriózním" otázkám. Tudíž neváhejte a vesele se zapojte. Nahoru

20.8.2002 - Novinky

Dnes jsem hodil jsem na server v podstatě hotové stránky. Hlavní obsah a downloady už jsou tady, předělal jsem ještě úvodní stránku. Samozřejmě budu průběžně aktualizovat a zlepšovat layout a texty. Taky už koumám online vkládání příspěvků (PHP a MySQL), časem to sem taky přidám. Nahoru

18.8.2002 - Novinky

Stránky se už konečně blíží do pozice RC (Release Candidate). V sekci "Jak na to" jsem přidal ještě malé info o KOSu a PSZ, pravidelně aktualizuju i ostatní sekce zároveň s tím, jak se mi vrací paměť. Nově je možné si odtud stáhnout i SEMTEL. Problém s místem jsem vyřešil registrací subdomény na Webzdarma.cz, kde nabízejí 50 MB volného místa a podporu PHP a MySQL zdarma! Sice na první stránku cpou reklamní banner, ale to se nechá vydržet (když si vezmete, že hlavní jsou stránky "Jak na to" a "Downloads", tedy ty další). Nahoru

7.8.2002 - Novinky

Tak jsem na nátlak několika kolegů trochu pozměnil layout. Tedy, předělal jsem úvodní menu, přece jen původní "Řecké" nebylo asi úplně srozumitelné. Také jsem provedl drobné aktualizace a úpravy textu, nyní je více odstavců a kratší věty. Snad to zlepší čitelnost. Nahoru

29.7.2002 - Dial-up users

Pro zrychlení práce dial-up čtenářů slovní popis: v záhlaví je pět aktivních míst s odkazy na jednotlivé stránky, jejich popis je v informační liště v levém dolním rohu okna (alespoň v exPloreru, v Opeře je to čert ví kde :o) ). Taky když podržíte na odkazu kurzor, měl by se objevit alternativní popis. Na stránku "Jak na to" se lze dostat voláním khow.php. Na stránku Downloads zase voláním dload.php.

Úvod / Jak na to / Downloads / O autorovi / O vás od vás / Webmaster / E-mail
Obrázek hlavního menu