Obrázek hlavního menu Obrázek diskety Obrázek hlavního menu
Úvod Jak na to Downloads O autorovi O vás
Obrázek - Xichties Obrázek zakončení

Hell on FEL page - Downloads

Změna na rozlišení 1024x768
CVUT logo školy
Katedra matematiky
Katedra fyziky, laboratoře
Katedra teorie obvodů
Úvod do počítačových systémů
Katedra výpočetní techniky
Katedra mechaniky a materiálů (MTE, VTM, ÚE, TD)
Katedra mikroelektroniky a Katedra elektrických měření
Katedra teorie el.mg. pole
Katedra ekonomiky, manažerství a humanitních věd
Co se jinam nehodilo (SEMTEL, Zkousky.sh.cvut.cz)

Tady jsou nějaké ty downloady a odkazy na zajímavé stránky související se studiem na FELu. Určitě jich bude přibývat, proto neváhejte a přidávejte svoje verze. Budete-li mi něco posílat na maila, myslete na to, že jsem také šťastným majitelem dial-upu. Předem upozorňuju, že veškeré texty jsou bez záruky. Všichni, kdo je odevzdávali, nakonec "prošli", ale závisí to hodně na cvičícím (viz. například sekce Jak na to/Fyzika ). Nedoporučuju zde umístěné materiály celé "převzít" (možná by se nechalo napsat i ukrást :o) beze změn, ale jako inspirace mohou posloužit celkem dobře. Taky jsem dost z nich nedělal ale získal z jiných zdrojů a ne všechny jsem testoval.

Většina textů je psána ve Wordu nebo je to *.html, případně *.txt. Vše je kvůli úspoře času při stahování zapakováno v ZIPu (přece jen Mrkvosoft používá jakousi expanzivní kompresi, ZIP zmenší velikost souborů až o 90%). ZIP už dneska umí dekomprimovat kdeco, například Servant Salamander 2.0 i Windows Commander 5.0 používají interní pluginy, takže s tímhle by neměl být problém.

Dělící lišta
Nahoru
Katedra matematiky
Crazy obrázek Pár stránek a downloadů ohledně Matematiky. Pokud máte nějaká svoje zadání, tutoriály a podobné věci, posílejte mi to na maila, ať tady vznikne co nejširší databáze materiálů. Přece jen třeba tutoriály na Matematickou logiku jsou mnohdy nepochopitelné a na nic, protože ke zkoušce je v drtivé většině případů vůbec nepotřebujete. Nemá proto smysl se jimi nějak obšírněji zaobírat, natož je snad dokonce řešit :o).
Stáhnout Tutoriály z Matematické logiky (74 kB). Tři tutoriály na předmět Matematická logika, a to konkrétně tutoriál 1.B u mgr. Pospíšila, tutoriál 3.A.2 u RNDr. Kalousové a tutoriál 5.B u RNDr. Nentvicha.
Stáhnout Zkouškové příklady z ML (32 kB). Výběr několika řešených zkouškových příkladů z Matematické logiky. Paralelka přednášená doc. Demlovou.
Stáhnout Předloha obalu písemky z M1,2 u doc. Novákové (5 kB). Předloha obalu písemky z Matematiky 1 a 2 ve čtvrté paralelce u doc. Novákové a mgr. Hyánkové. Použil jsem jí u obou písemek a přežil jsem to bez sluchové újmy :o), tak jim to tak asi stačí.
Stáhnout Zkoušková zadání z M4 u doc. Průchy (01/02) (19 kB). Sada zadání z Matematiky 4 u doc. Průchy z http://zkousky.sh.cvut.cz z roku 2001/2002 a pár zadání na porovnání z letoška (02/03). Shoda téměř dokonalá :o).
Stáhnout Řešené příklady z M4 u doc. Kohouta (1070 kB). Řešené zkouškové příklady z Matematiky 4 u doc. Kohouta na LDR a pravděpodobnost.
Přejít na odkaz Domovská stránka katedry. Co dodat, domovská stránka Katedry matematiky :o).
Přejít na odkaz Zadání úkolů z M1,2. Stránka katedry, kde lze stahovat zadání úkolů z M1,2 pro paralelku doc. Novákové a mgr. Hyánkové.
Přejít na odkaz Zkouška z Úvodu do algebry. Stránka katedry s informacemi o zkoušce.
Přejít na odkaz Zkouška z Matematické logiky. Stránka doc. Demlové s informacemi nejen o ML.
Nahoru
Katedra fyziky
Crazy obrázek Protokoly pro laboratorní cvičení z Fyziky 1 a 2. Jsou 100% "Jíra compatible" :o), ale třeba ing. Sieger je schopný vás s nimi vyhazovat. Dále jsou zde odkazy na servery Aldebaran a Herodes, kde lze najít informace katedry a kompetentních osob.
Stáhnout Protokoly z F1 (472 kB). Laboratorní protokoly z Fyziky 1. Odevzdávány u ing. Jíry s hodnocením 1/1-.
Stáhnout Protokoly z F2 (306 kB). Laboratorní protokoly z Fyziky 2. Odevzdávány u ing. Jíry s hodnocením 1/1-.
Stáhnout Zkouškové otázky a příklady z F1 (748 kB). Nascanované vypracované otázky z F1 u doc. Hanitze z akademického roku 2001/2002 a seznam příkladů, které se objevovaly u zkoušky. Teda ty otázky jsou někdy z roku razdva, ale minulý rok jsem se učil z toho (teda konzultoval jsem to samozřejmě se skripty) a odpovídalo to. Měl jsem v plánu je sem hodit až o prázdninách, nicméně na nátlak několika kolegů :o) tak činím již teď. Snad vám to pomůže.
Stáhnout Zkouškové otázky z F2 (702 kB). Vypracované otázky z F2 u doc. Hanitze, akademický rok 2002/2003.
Stáhnout Alternativní download otázek (702 kB). Lidi si stěžují že jim to nejde stahovat, odkaz je ale zaručeně v pohodě, já si to domů stahuju jedna báseň :o). Problém je totiž v občasných výpadcích serveru, a teď myslím vteřinové výpadky a ne několikahodinové :o), i když i ty jsou tu poslední dobou obyklé :o(. Na to je ovšem jednoduchá pomoc - GetRight. Tenhle prográmek umí při výpadku pokračovat od místa přerušení a taky je dobrý jako download accelerator. Vřele doporučuju.
Stáhnout Zkouškové příklady z F2 (96 kB). Částečně řešené zkouškové příklady z F2 u doc. Hanitze.
Stáhnout Alternativní download příkladů (96 kB). Pro jistotu i alternativní download příkladů z F2 u doc. Hanitze.
Přejít na odkaz Katedra fyziky, Aldebaran. Server Aldebaran, kde lze najít informace o fyzice a také si zde můžete nechat zpracovat naměřená data z laboratoří.
Přejít na odkaz Katedra fyziky, Herodes. Server Herodes, kde lze najít informace o fyzice.
Přejít na odkaz Domovská stránka katedry fyziky. Domovská stránka katedry.
Nahoru
Katedra teorie obvodů
Crazy obrázek Protokoly z laboratoří na TO1, nějaký ten zápočtový test na TO1 a pár zkouškových otázek.
Stáhnout Protokoly z TO1 (85 kB). Laboratorní protokoly z Teorie obvodů 1.
Stáhnout Zkouškové příklady z Teorie obvodů 2 (17 kB). Zkouškové příklady z Teorie obvodů 2. Bohužel jsem koukal, že Mrkvosoftí WORD poněkud rozformátoval ty "textové obrázky". A přitom se říká, že na počátku bylo SLOVO :o). Chraň bůh. Každopádně jakž takž srozumitelné originály lze nalézt na Zkousky.sh.cvut.cz. Ještě poznámka, pokud si nenapíšete TO2B, kterou zkouší pouze doc. Zemánek, je jinak úplně jedno jakou si dáte paralelku, zkouší nějakých 9 lidí a někoho vám vyberou. A kdo má stejně vhodné příjmení jako já, začínají na konci abecedy, může vybírat ze super trojky Havlíček, Pollák, Zemánek :o). No, i když, ing. Zemánek ještě celkem jde, ale k dobré známce se lze dostat i snáze.
Stáhnout Jedna verze druhého zápočtového testu z TO1 (11 kB). Jedno zadání druhého zápočtového testu (fázory) u ing. Antošové. Dovoluju si ovšem upozornit, že u ing. Antošové jsou zadání docela easy, kdo si dá třeba ing. Hospodku, bude se dost silně divit.
Přejít na odkaz Domovská stránka Katedry teorie obvodů. Domovská stránka katedry.
Nahoru
Úvod do počítačových systémů
Crazy obrázek Vyčerpávající sada materiálů na předmět Úvod do počítačových systémů + nějaké ty odkazy. Jak jsem byl upozorněn, tento předmět spadá pod katedru počítačů, nicméně je pořádán spoustou dalších kateder, namátkou třeba katedrou elektrotechnologie a katedrou radioelektroniky.
Stáhnout Materiály na Úvod do počítačových systémů (65 kB). Komplexní sada materiálů na předmět ÚPS, tedy popis předmětu, osnovy, pokyny, vzorové testy, soubor *.asm a *.pas příkladů, vztahujících se k předmětu.
Přejít na odkaz Stránka s materiály na ÚPS. Stránka ing. Holoubka, kde lze také nalézt výše uvedené materiály na Úvod do počítačových systémů a další věci, například přednáškové slajdy.
Přejít na odkaz Další stránka o ÚPS. Ještě jsem byl upozorněn na stránku ing. Pelikánové-Beshajové, která také vede cvičení z UPS.
Přejít na odkaz Domovská stránka předmětu ÚPS. Byl jsem upozorněn na oficiální stránku předmětu, takže tady je (otázka jestli to stojí za to, nějak moc obsáhlá není :o)
Nahoru
Katedra výpočetní techniky
Crazy obrázek Pár prográmků na VT1,2 a nějaký ten odkaz.
Stáhnout Prográmky na předmět Výpočetní technika a programováni (12 kB). Pár semestrálních úkolů na VT1B a VT2B, tedy na profi variantu.
Stáhnout Semestrálky ze ZS a LS předmětu VT1A, VT2A 2001/2002 (55 kB). Semestrálky, celkem úspěšně (za FULL :o) odevzdané u ing. Lišky a spáchané v Packalu. První je Seznam kontaktů v textovém módu, který by měl být celkem odladěný. Druhá semestrálka je takový jednoduchý vektorový grafický editor v grafickém módu. Bohužel poslední verze zmizela kdesi v propadlišti dějin (jo HDD crash je bezva událost :o), tato však také chodí téměř na 100%, ale nějaké chyby tam asi jsou. Oba tyto programy nejsou dokonalé, každopádně jako inspirace posloužit mohou.
Přejít na odkaz Domovská stránka katedry
Nahoru
Katedra mechaniky a materiálů (MTE, VTM, ÚE, TD)
Crazy obrázek Nějaké protokoly, zkouškové otázky a další odkazy na předměty Materiály pro elektrotechniku, Vlastnosti technologií a materiálů, Úvod do elektrotechniky a Technickou dokumentaci.
Stáhnout Protokoly z Materiálů (98 kB). Vypracované laboratorní protokoly na Materiály pro elektrotechniku. Odevzdávané u ing. Píchy s bodovým ziskem 7/8.
Stáhnout Otázky ze zápočtového testu z Materiálů (4 kB). Zápočtové otázky z počítačového testu z Materiálů. U každé otázky je vždy uvedena správná odpověď a písmeno odpovědi.
Stáhnout Tématické okruhy ke zkoušce z Materiálů (8 kB). Tématické okruhy ke zkoušce z Materiálů u ing. Sedláčka.
Stáhnout Protokoly z VTM (3 MB). Vypracované protokoly z VTM ve formátu *.doc (Word) a *.xls (grafy v Excelu). Full varianta s teorií i obrázky, má tudíž pěkných pár MB. Toho číslování úloh si nevšímejte, ani já naprosto nechápu jak jsem to čísloval a čemu to pořadí odpovídá :o). Každopádně chybí úloha "Posouzení magneticky měkkých materiálů pomocí hysterezních smyček", tu jsem dělal částečně v ruce (ve škole před laborkou), časem ji alespoň nascanuju do jpg, ta je totiž obzvlášť vypečená. A hlavně jí dělal kolega z měřícího kotle, takže musím napřed získat jeho postup výpočtu.
Stáhnout Protokoly z VTM light (250 kB). Vypracované protokoly z VTM ve formátu *.doc (Word) a *.xls (grafy v Excelu). Reduced varianta bez teorie a obrázků, pouze naměřené a vypočtené hodnoty a grafy. Úlohu "Posouzení magneticky měkkých materiálů pomocí hysterezních smyček" dodám v jpegu časem.
Stáhnout Zkouškové a testové otázky z VTM (16 kB). Otázky se správnými odpověďmi z počítačového testu na VTM a částečně řešené (bez obrázků a grafů) zkouškové otázky z téhož. Pozor na to, že se v písemce objevuje cokoliv co bylo odpřednášeno, takže se tam můžou vyskytnout nějaké, případně všechny jako u mě :o), jiné. Ale stejně to dali všichni. Taky ty odpovědi nejsou vždy úplně košer, ale stejně to dá každý a většinou jsou otázky odtud.
Stáhnout Zadání okruhů z Úvodu do elektrotechniky (36 kB). Tématické okruhy pro test z Vyhlášky 50 předmětu Úvod do elektrotechniky.
Stáhnout Odvození a výpočty multivibrátoru a děliče pro ÚE (78 kB). Odvození RBmax a dalších hodnot + prográmky na výpočet děliče a multivibrátoru v Packalu. Pro předmět Úvod do Elektrotechniky. Tyto prográmky jsem získal až dodatečně, takže nejsou mnou otestované.
Stáhnout Obvyklé otázky z Technické dokumentace (5 kB). Cca. 8 nejobvyklejších zadání písemky pro zkoušku z Technické dokumentace.
Přejít na odkaz Domovská stránka katedry. Domovská stránka katedry.
Nahoru
Elektronika a Elektrická měření
Crazy obrázek Pár zadání a zkouškových otázek z předmětů Elektronika a Elektrická měření.
Stáhnout Zápočtové testy z Elektroniky (15 kB). Sada zápočtových testů z Elektroniky (Záhlava, Voves, Vobecký, Rozehnal, Novák, Janíček, Jakovenko, Hazdra...).
Stáhnout Původní zápočtový test u ing. Jakovenka (4 kB). Zadání původní verze zápočtového testu u ing. Jakovenka (Elektronika).
Stáhnout "Patch-paper" pro skripta (5 kB). Papír s opravami pro skripta na Elektroniku, vydaná v roce 2000. Tento papír musel být distribuován se skripty okamžitě po jejich vydání pro naprostou zabugovanost. Nyní již existuje novější vydání, jste-li přesto šťastnými majiteli vydání 2000, nezapomeňte si stáhnout tento dodatek.
Stáhnout Zpracované protokoly pro EM FULL (8 MB). Elektronicky zpracované (Word + Excel) laboratorní protokoly z Elektrických měření z akademického roku 2002/2003. FULL varianta s teorií.
Stáhnout Zpracované protokoly pro EM LIGHT (690 kB). Elektronicky zpracované (Word + Excel) laboratorní protokoly z Elektrických měření z akademického roku 2002/2003. Redukovaná varianta bez teorie.
Stáhnout Zkouškové varianty pro Elektrická měření (42 kB). Drtivá většina variant pro zkoušku z EM, chybí tuším pouze verze 17 a potom některé nové (>20, ale to jsou jenom mixy z ostatních).
Stáhnout Starší zkouškové varianty pro Elektrická měření (77 kB). Dle autora starší zkouškové varianty. Mám ovšem podezření, že se jedná o ty samé, neboli že zadání jsou už spoustu let stejná.
Přejít na odkaz Domovská stránka Katedry mikroelektroniky.
Přejít na odkaz Domovská stránka Katedry měření.
Nahoru
Katedra teorie el.mg. pole
AntiAMOS COMPATIBLE :o) Domovská stránka katedry, odkaz na AMOS, nějaký ten antiAMOS
Stáhnout AntiVLNA 1 (8 kB). Pokud jste stejně jako já seznali, že AntiAMOSové na úlohu VANA1 jsou nepoužitelní, doporučuju přejít na úlohu VLNA1, se kterou vám spolehlivě pomůže tato antiVLNA. Na druhou stranu vlna bývá u zkoušky u doc. Škvora vždy (a kdo by lezl k Zehentnerovi, že), takže tady bych se zamyslel zda to radši nevyřešit poněkud více poctivě.
Stáhnout AntiAMOS 1 (681 kB). AntiAMOS na 5 AMOS úloh, tedy ROH1+VANA1+COUL1+MAGN1+KOAX1. Úspěšně testováno kolegou, nyní studujícím bc. etapu. Pouze VANA1 příliš nefunguje a na ROH1 je většinou nutné použít oba AntiROHy, každý umí něco.
Stáhnout AntiAMOS 2 (93 kB). Další sada netestovaných AntiAMOSů.
Stáhnout Novinka Řešené otázky z TP1 (161 kB). Z drtivé většiny řešené zkouškové otázky na předmět Teorie elmag. pole 1A. Na jednoodpolední přípravu na rozstřel nepostradatelná pomůcka :o). Dále tento soubor obsahuje kompletní seznam všech otázek s vyznačením červených a zbytečné Zehentnerovy zelené.
Stáhnout Novinka Sada zadání za minulý semestr, další "studijní" materiál (60 kB). Kompletní sada zkouškových zadání z roku 2002. Dále tento soubor obsahuje mobilní mini verzi poláckých vztahů (taky by se tomu nechalo říkat tahák :o).
Stáhnout Novinka Přepsaná mini verze sešitu od doc. Chvojkové (814 kB). Přepsaný sešit od doc. Chvojkové na 5 jednostranných A4-ek, super minimalizace. Bohužel se trochu obávám že to půjde špatně tisknout. Ovšem při volbě vhodného formátu (max. A4) a dobré tiskárně se tento materiál nechá použít i pro jiné věci než přímo domácí studium Pole :o).
Přejít na odkaz Stránka společnosti Tera Analysis. Pokud se někdo rozhodne za každou cenu pokořit AMOS úlohu VANA1 a nechce zas až tak úplně podvádět, mohla by se mu hodit volně šířitelná verze programu Student's QuickField pro simulování úloh elektrostatických a magnetických polí. Kolega kdysi úlohu VANA1 řešil pomocí tohoto. Taky tuším říkal že jim to doc. Škvor na přednášce také doporučoval. Více viz. homepage společnosti. WINDOW$ verze 4.2 má cca 3 MB.
Přejít na odkaz Domovská stránka studentské "služby" AMOS.
Přejít na odkaz Domovská stránka Katedry teorie el.mg. pole.
Nahoru
Katedra ekonomiky, manažerství a humanitních věd
Crazy obrázek Pár otázek z písemky na Historii vědy a techniky a nějaký ten úkol z Ekonomiky.
Stáhnout Příklady a úkol z Ekonomiky (45 kB). Několik tipů ke zkouškové písemce z Ekonomiky. Řešený úkol z Ekonomiky u Dejana Kostiče (a stejný zřejmě zadává i ing. Chaloupka a možná i další).
Stáhnout Pár otázek z HVT (145 kB). Několik otázek z písemky na Historii vědy a techniky. Každopádně někde po Netu se pohybuje kompletnější verze.
Přejít na odkaz Domovská stránka katedry.
Nahoru
Co se jinam nehodilo (SEMTEL, Zkousky..)
Student FELu Tady se nachází věci, co se nehodí do jiných rubrik, nikoliv však odpad. Namátkou SEMTEL a návod na jeho konfiguraci, FEL - Guide, výpočet PSZ nebo odkaz na Zkousky.sh.cvut.cz.
Stáhnout SEMTEL (559 kB). Program umožnující TELNETem používat KOS i z domova.
Stáhnout SSL pro SEMTEL (209 kB). SSL do SEMTELu.
Stáhnout Návod na konfiguraci SEMTELu (171 kB). Návod jak správně (?) nakonfigurovat SEMTEL. Kdyby vám snad rady zde uvedené nefungovaly (jako třeba mě), zkuste mojí domácí funkční konfiguraci nově přes kos.feld.cvut.cz. Původní verze byla přes topol2 a neměla zabezpečení SSL. Moje domácí (funkční) konfigurace Původní domácí (funkční) konfigurace
Přejít na odkaz Emulátory SEMTEL, ARCTEL. Odkaz na stránku, kde lze stáhnout TELNET emulátory ARCTEL a SEMTEL a získat o nich další informace.
Přejít na odkaz Zkousky.sh.cvut.cz. Odkaz na stránku Zkousky, kde lze nalézt různé věci okolo studia na FELu, zadání minulých písemek a podobně. Po zaregistrování si můžete nechat posílat zadání na svůj domácí mail. Nezbytná pomůcka každého potenciálně úspěšného studenta :o).
Přejít na odkaz FEL Guide - zajímavá stránka s názory a komentáři o FELu. Odkaz na stránku, kde lze nalézt názory studentů na konkrétní předměty a lidi, kteří je učí. Je zde možné přidávat online vlastní příspěvky. Zřejmě je to řešeno přes PHP a MySQL. Vřele doporučuju shlédnout! Něco podobného se časem určitě objeví i zde, až se k tomu PHP dokopu. No, vzhledem k nadcházejícím předmětům (TO2, TP, F2, M3, M4) bych to viděl tak na další prázdniny :o).
Přejít na odkaz FEL Market - nově se rozbíhající sajt o FELu. Odkaz na stránku, kde lze nalézt diskuzní fórum a nějaké ty downloady.
Přejít na odkaz FEL Info - downloady, odkazy. Odkaz na stránku, kde lze nalézt downloady, odkazy na další FEL stránky s možností přidávat další.
Přejít na odkaz Výpočet průměru pro PSZ. Lehce modifikovaná html stránka s výpočtem váženého průměru pro První Soubornou Zkoušku. Modifikováno pro nový win-or-die koeficient 2,5. Ano, už je to tady, od pondělí 14.10.2002 platí mírnější verze koeficientu pro konání/nekonání PSZ.
Přejít na odkaz Akademický Senát FEL ČVUT. Odkaz na stránku s informacemi o Akademickém Senátu, zápisy z jeho zasedání, členové. Vyplatí se občas shlédnout a zjistit, co se zrovna "peče".
Přejít na odkaz Návod na KOS. Odkaz na stránku s návodem na nejneuvěřitelnější program na světě.
Přejít na odkaz Hlavní přístupové heslo. Tady by se mělo nechat změnit vaše HPH.
Přejít na odkaz iBÍLÁ_KNIHA. Odkaz na části tzv. Bílé knihy (studijní řády, PSZ atp.) v elektronické podobě.
Nahoru
Tak to je zatím vše, další materiály budou následovat
Dělící lišta
Úvod / Jak na to / Downloads / O autorovi / O vás od vás / Webmaster / E-mail
Obrázek hlavního menu