Obrázek hlavního menu Obrázek králíka v klobouku Obrázek hlavního menu
Úvod Jak na to Downloads O autorovi O vás
Obrázek - Xichties Obrázek zakončení

Hell on FEL page - O vás od vás

Změna na rozlišení 1024x768
CVUT logo školy

Tady se zatím objevují příspěvky co tak různě zaznamenám. Časem (cca. o letních prázdninách) se však tato stránka transformuje na něco jako je FELGuide, viz. sekce "Downloads/Co se jinam...". Aktuálně na to není čas. Nahoru

16.9.2002 - Citát

Příspěvek z http://zkousky.sh.cvut.cz

"Pane kolego, jste na slavném Českém vysokém učení technickém a neumíte ani spočítat determinant. Měl byste se stydět, pane kolego." [Doc. Valášek Dušan k jednomu nejmenovanému studentovi při zk. z M4] Nahoru

12.8.2002 - Bednařík, JAK NA TO

Příspěvek z http://zkousky.sh.cvut.cz

Zdar lidi, protože jsem na Fyzice byl a byl jsem úspěšnej, napíšu vám několik rad jak bejt v poho. Byl jsem 17.6. zadání už je dávno tady, ale na net jsem se dostal až teď a myslím že těch pár rad vás taky potěší.

 1. Zadání se opakují. Dostal jsem to samé jako jedno ze zkousky.sh... Možná že verzí je víc než tři, ale je to nepravděpodobné. Takže si vypracujte otázky a jste v poho.
 2. Píše se to v celkem velké učebně, Bednařík jenom sedí a wapuje na mobilu popř. upíjí Coca Colu :). Takže si sedněte alespoň za jednoho člověka a taháky vítězí. Nejlepší je pro jistotu psát na dvojlist A4 a vevnitř mít tahák, kdyby se náhodou Bedna zvedl. Navíc nejen povoluje, ale i doporučuje v tomhle vedru pití při písemce, takže fajnšmekři mohou mít taháky i na etiketě lahve :) Na tahák si vypište vzorce a odvození, které chce, žádný romány nepotřebujete, ani je nechce.
 3. Opravdu nepodceňujte vypracování otázek z předchozích písemek, hlavně musíte znát:

  • Stupeň volnosti tuhého tělesa = 6
  • Eulerovu rovnici
  • Mag. vekt. potenciál ve velké vzdál. od smyčky
  • Rovnici pohybu v grav.poli v polárních souřadnicích

 4. U ústní se ptá na to, co jste měli špatně, takže se dobře připravte, když hodíte nějakou výmluvu, např. že jste to dopisovali a hned jste to odevzdali tak vám to sežere, když to budete vědět u ústní.
 5. Maxwellky jsou bezpodmínečné, ty musíte 100% umět, jinak postupujete do hry "Náhlá smrt" :).
Nahoru

12.8.2002 - Meet Rosenkranz!

Příspěvek z http://zkousky.sh.cvut.cz

Tak jsem dneska dělal fyziku u Rosenkranze. Už chápu proč sem nechodí reporty z jeho zkoušek. Každýho tak vykostí, že už nikdo nemá náladu posílat zadání. Jsem všeho všudy první a taky asi poslední, protože v červnu už bude jenom jeden termín. Pro toho, kdo jde zrovna na ten termín: jděte v září. Rosenkranz vyhodí každýho! Je jedno co umíš, prostě děs. Já byl asi šestej v pořadí a přede mnou měli všichni čtyřky. Z matiky jsem měl jedničku, ale on mě vyřval, že o matice nic nevím. Co se dá dělat, snad tam v září nebude. Pro toho, koho zajímá zadání: dává tam jenom ty otázky z netu. 5 a k tomu jeden příklad. Můžete dostat jakoukoli z těch 70ti a jakýkoliv příklad z těch 50ti. Popřál bych hodně štěstí, ale je to zbytecný... Nahoru

28.7.2002 - Heslo uživatele bez bázně a hany

Tak jsem si pročítal informace o AMOSovi na stránce katedry a narazil jsem na toto, to jsem sem nemohl nedat :o)

Co můžeš udělat pozítří, nedělej zítra, natož pak dnes . Proto:

 1. Nezačínám pracovat dříve, než v zápočtovém týdnu. Mám totiž rád fronty v počítačové učebně.
 2. Zadání není třeba číst důkladně.
 3. Když to nestihnu, mohou za to neregulerní podmínky.
 4. Pokud neumím úlohu vyřešit, počkám na konec semestru - třeba se vyřeší sama. Nesnížím se k tomu, abych šel na konzultaci.
 5. Úlohy není třeba počítat. Stačí dost dlouho zkoušet posílat různá čísla. Pro určení potenciálu mezi 0,1 a 5 V s přesností 5% postačí směšný počet 82 pokusů.
 6. Návod čtou jen hlupáci. Inteligent dokáže přesvědčit cvičícího, že ten děsnej AMOS nechodí.
 7. Že jsou úlohy povinné? Pche - však oni vyměknou. A když ne? Zápočet v příštím semestru - zápočet s jistotou.
Nahoru
Úvod / Jak na to / Downloads / O autorovi / O vás od vás / Webmaster / E-mail
Obrázek hlavního menu